Профил на компанијата

Тип на бизнисот : производителот / трговско друштво

Главни производи: phosphating решение, маснотии и средство за чистење, сечење на метал течност, 'рѓа превентивни масло, анти-'рѓа течност.

Број на вработени : 20

Година на формирање: 2000

Систем за управување со сертификација: ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015

Локација: Шандонг, Кина (континентална)

Фабрика адреса: # 6 Weidesi патот, Liuting индустриска зона, Кингдао Кина

Нашата приказна

Кингдао љубов луѓе заштита на животната средина технологија копродукции, ООД. е основана во 2015 година, неговиот претходник е Кингдао икона хемикалии CO., Ltd, основана во 2000 година, сега имаме nealy 20 години историја.

Со напредна технологија, стабилни перформанси квалитет, прифатлива цена и висок квалитет на услуги, нашиот производ е широко се користи во автомобилската индустрија, индустрија за одбрана, механички хардвер механички, електрични и други индустрии.

Со континуиран развој на претпријатието ", заштита на животната средина, загадувањето на граница, на клиентите корист" претпријатието идеја да се втисне во умот на вработениот. Ние развиена десетици ефикасни производи за заштита на животната средина. Нашиот стандарден квалитет е повисока од стандардните во таа индустрија и стандард претпријатие. Тоа е причината зошто ние да уживаат во добра продажба во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи или би сакале да разговараат за сопствен цел, Ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние сме во потрага очекуваме да формирање успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина. Нашата компанија донесе ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 за квалитет систем за сертификација.