трговија Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Q: Дали сте ПРОИЗВОДИТЕЛ или трговско друштво?

Ние сме метални делови предтретман производи производителот со 20 години работно искуство, и да се специјализираат во производство на сечење масла, производи за заштита на 'рѓа, маснотии и средства за чистење, како и третман фосфат chemcials. Компанијата претходник е Кингдао икона ХЕМИСКИ CO., TDL, во 2015 година, станавме Кингдао ЉУБОВ ЛУЃЕ ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА ТЕХНОЛОГИЈА CO., LTD.

П: Каде е вашата фабрика?

Нашата фабрика се наоѓа во Liuting индустриска Дел, Chengyang Окружниот Кингдао, Кина. 20 минути од аеродромот во Кингдао. Ако сакате да не посетите,. Ние ќе одиме да те земам во Кингдао.

П: Дали е можно да се добие бесплатни примероци? Како можеме да ја добијам?

Да, примероци се слободни во 3 килограми. Примероци ќе бидат испратени по курир преку специјални агенти во unregular начин. Ние сигурно ќе одземе на трошоците од износот кога клиентите нарачки. Тоа е подобро да ни ги испратите на трошоците од страна на Western Union. Тоа е безбедно, брзо, и има мала доплата ракување. По добивањето на цена, примероци ќе бидат испратени веднаш од ТНТ, DHL, или ЕМС. Тоа ќе трае околу 5-7 дена да ви стигне.

П: Колку ДЕНА ЗА ПРОИЗВОДСТВО?

течност ред, тоа ќе трае околу 15-20 дена за една 20ft сад;

Прав ред, тоа ќе трае околу 25-30 дена за една 20ft сад

П: Што е вашето рок на плаќање?

Рок на плаќање е како подолу:

1. T / T, 30% депозит, биланс пред пратката или против Б / L копија.

2. T / T, 30% депозит, 70% од L / C по видување.

Сакаат да работат со САД?