Кина цинк фосфат облога IC-2001-1 фабрика и производители | љубовта луѓе

Цинк фосфат слој IC-2.001-1

Краток опис:

IC-2.001-1 фосфат слој агент се доделени две видови, вклучувајќи IC-2001-1A за подготовка и IC-2001-1B за додавање, што е малку-талог и ниска температура фосфат средство за површината фосфат на железо и челик делови, cold- валани состојба. Постојат некои предности, како што се ниски температури, брзо снимањето, малку талог, светлината загадувањето. Фосфат слој е тенок и цврсти, густи и униформа и јадра се мали.


 • Мин.нарачката Кол: 1000kg
 • Порт: Qingdao ,Shanghai
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • Услови за испорака: ФОБ, ЦФР, CIF, EXW
 • детали за производот

  Тагови производ

  Цинк-серија агент фосфат слој IC-2.001-1

  Опис на производот

  IC-2.001-1 фосфат слој агент се доделени две видови, вклучувајќи IC-2001-1A за подготовка и IC-2001-1B за додавање, што е малку-талог и ниска температура фосфат средство за површината фосфат на железо и челик делови, cold- валани состојба. Постојат некои предности, како што се ниски температури, брзо снимањето, малку талог, светлината загадувањето. Фосфат слој е тенок и цврсти, густи и униформа и јадра се мали. Производот е погоден за големи прскање линија или комбинација на прскање и брцнувајќи со силна способност за обработка. Тоа е претставник производ на висок квалитет на производите binderies развиен од страна на нашата компанија.

  Најдобро предности

  1. Погоден за анти-корозија фосфат третман на различни челик и железо материјали;

  2. ниска температура;

  3. брза стапка формирање на филм;

  4. Филмот е тенок и силна;

  5. Добар кристализација;

  6. Низок талог;

  7. Висока отпорност на абење;

  8. силен отпор на корозија;

  9. Заштедете енергија;

  10. Ниска загадување;

  апликација

  IC-2.001-1  Zinc-series phosphate coating agent is applicable for all kind surface treatment of steel, iron pieces and cold-rolled sheet.

  IC-2.001-1 агент Цинк-серија фосфат слој е погоден за големи прскање линија или комбинација на прскање и брцнувајќи со силна способност за обработка.

   

  微 信 图片 _20190308141417_ 看图 王 800

  Specfifcations

  предмети податоци
  одделение Стандард индустриска Одделение
  боја Светло зелено
  Боја на фосфат филм сиво
  вкупната киселост 18-36 точка
  слободен киселост 0,9-1,8 точка
  температура фосфат 15-35 ℃ за потопување; 35-45 ℃ за прскање
  phosphating време 15-25 мин за потопување; 2-4min за прскање
  прскање притисок 0.6-1.0kg / cm 2
  Употреба-моделот DIP-во / прскање
  потекло Кина
  трговска марка иКОНА
  транспорт на пакувањето 200kg / барел, од 30кг / барел
  складирање време 1 година

  Забелешка

  1. degreaser и 'рѓа отстранување мора да биде целосно, или на друго место phosphating филм во боја не е униформа,

  2. По миење на работното парче, не се стави парче во воздухот за премногу долго, за да се избегне рѓосување. Бидете сигурни дека водата во резервоарот за перење се тече, да ги задржи квалитетот на водата

  3. вкупната киселост и слободни киселини треба да се провери на секои два дена.

  4. По миењето фосфор хемиски делови, треба да се стави на учество во степен на 100 ~ 150 да се исуши, може да го подобри отпорност на корозија.

   

  fasfasfasfas (4)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас