China zink Veshje fosfat IC-2001-1 fabrikë dhe prodhuesit | Qenie Dashuria

Zink veshja fosfat IC-2001-1

Përshkrim i shkurtër:

IC-2001-1 agjenti shtresë fosfat caktuar dy lloje përfshirë IC-2001-1A per pergatitjen dhe IC-2001-1B për të shtuar, i cili është pak-sediment dhe temperaturë të ulët agjent phosphating për siperfaqe phosphating të hekurit dhe çelikut pjesë, të ftohtë mbështjellë fletë. Ka disa avantazhe, të tilla si temperaturë të ulët, filmimin shpejtë, pak sedimenteve, ndotja lehta. Veshje fosfat është e hollë dhe të fortë, i dendur dhe uniforme dhe bërthamat janë të vogla.


 • Min.urdhër Sasia: 1000kg
 • Port: Qingdao ,Shanghai
 • Termat pagesës: T / T, L / C
 • Kushtet për dorëzim: FOB, CFR, CIF, EXW
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Zink seri agjenti shtresë fosfat IC-2001-1

  përshkrim i produktit

  IC-2001-1 agjenti shtresë fosfat caktuar dy lloje përfshirë IC-2001-1A per pergatitjen dhe IC-2001-1B për të shtuar, i cili është pak-sediment dhe temperaturë të ulët agjent phosphating për siperfaqe phosphating të hekurit dhe çelikut pjesë, të ftohtë mbështjellë fletë. Ka disa avantazhe, të tilla si temperaturë të ulët, filmimin shpejtë, pak sedimenteve, ndotja lehta. Veshje fosfat është e hollë dhe të fortë, i dendur dhe uniforme dhe bërthamat janë të vogla. Produkti është i përshtatshëm për spërkatje linjë shkallë të gjerë ose kombinimin e spërkatje dhe zhytje me aftësi të fortë të përpunimit. Ajo është produkt përfaqësues i produkteve me cilësi të lartë binderies zhvilluar nga kompania jonë.

  Përparësitë e papaguara

  1. Të përshtatshme për anti-korrozioni trajtimin phosphating e materialeve të ndryshme të çelikut dhe të hekurit;

  2. Temperatura e ulët;

  3. Filmi Fast formimin normë;

  4. Filmi është i hollë dhe i fortë;

  5. kristalizim Fine;

  6. sedimenteve ulët;

  7. rezistencë të lartë veshin;

  8. rezistencë të fortë korrozioni;

  9. Kurseni energji;

  10. Ndotja e ulët;

  Aplikacion

  IC-2001-1  Zinc-series phosphate coating agent is applicable for all kind surface treatment of steel, iron pieces and cold-rolled sheet.

  IC-2001-1 agjenti shtresë fosfat zink-seri është i përshtatshëm për spërkatje të linjës shkallë të madhe ose kombinimin e spërkatje dhe zhytur me aftësi të fortë përpunuese.

   

  微 信 图片 _20190308141417_ 看图 王 800

  Specfifcations

  artikuj të dhëna
  Grade standard Industrial Grade
  Ngjyrë dritën e gjelbër
  Ngjyra e filmit phosphating gri
  aciditetit Total 18-36 pikë
  pa pagesë aciditetit 0,9-1,8 pikë
  temperatura phosphating 15-35 ℃ për zhytur; 35-45 ℃ për spërkatje
  koha phosphating 15-25 min për zhytje; 2-4min për spërkatje
  spërkatje presioni 0.6-1.0kg / cm 2
  Perdorimi-modeli Dip-in / spërkatje
  origjinë Kinë
  shenjë dalluese ICON
  Paketa Transport 200 kg / fuçi, 30kg / fuçi
  Ora Storage 1 vit

  shënim

  1. Degreaser dhe heqjen e ndryshk duhet të jetë krejtësisht, ose tjetër phosphating ngjyra e filmit nuk është uniforme,

  2. Pas larë workpiece, nuk e vënë workpiece në ajër për një kohë të gjatë, për të shmangur rusting. Sigurohuni që uji në rezervuarin larëse janë të rrjedhin, të mbajtur cilësinë e ujit

  3. aciditetit Total dhe aciditeti i lirë duhet të kontrolloni çdo dy ditë.

  4. Pas pjesët kimike larje fosfor, duhet të vënë pjesë në shkallë të 100 ~ 150 të thatë, mund të përmirësojë rezistencën korrozioni.

   

  fasfasfasfas (4)


 • Previous:
 • Vazhdim:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne